Remus Pricopie, fost ministru al Educației și Cercetării, a participat la o întâlnire de lucru online, alături de experți internaționali în domeniul educației, pentru a dezbate și identifica răspunsuri la provocările cu care se confruntă educaţia globală în timpul crizei generată de noul coronavirus.
Toate cursurile din semestrul al II-lea, anul universitar 2019-2020, se vor desfășura în continuare în sistem online, pe platformele de tip e-learning ale facultăților.
Activitățile didactice la toate structurile academice din cadrul universității vor fi suspendate, în perioada 10-13 martie 2020, respectiv până la luarea unei decizii ulterioare.
Facultatea de Comunicare și Relații Publice îi invită pe elevii de clasa a XII-a să se înscrie în campania „In Love With Technology”, desfășurată în perioada 14 februarie – 20 martie 2020.